Elektronik Adaptasyon Nedir?

Günümüz araçları SELF testlerini araç üzerinde yer alan kontrol kartlarına sensörler tarafından gönderilen değerlere göre şekillenen donanım değerleri ile karşılaştırarak yapmaktadır. Araç üzerindeki sensörlerin değişimi, genel bakımlarda yapılan eksiklikler, araç kutup başlarının sökülmesi, akü değişimi veya adaptasyon isteyen bir yedek parçanın değişimi ile aracınız olağan dışı çalışabilmektedir. Aşırı ısı ve yükseklik değişimleri de araçların kısa sürede olağan dışı çalışması ve bir süre sonra kendiliğinden kalibre olması ile normal çalışma şeklini alacağı söylenebilir.

Donanım değişikliğinde adaptasyon aracın normal değerlerinin okunması ve çalışma değerlerinin karşılaştırılması ile aradaki farkın minimize edilecek şekilde yeniden programlanmasıdır. Adaptasyon gereken bir araçta tekleme, aşırı duman atımı, yüksek devirli çalışma, artan yakıt tüketimi ve tekleme gibi sorunlar görülebilmektedir. Adaptasyon sorunları aracınıza cihaz bağlanması ve çalışma değerleri kararlı hale getirilerek giderilebilmektedir.

Bölgemizde bulunan tüm ziyaretçilerimize araç kilometresine uygun araç bakımını, kaliteli hizmet uygun fiyat prensibi ile sunuyoruz.

Not: Bilgilendirme ve yön gösterme amaçlı yazılmıştır. Aracınız ile ilgili arızalarınızı mutlaka işinin ehli ustalarınıza iletiniz. Arızasız ve kazasız günler dileğiyle.